Hemen Rezervasyon Yapın

Avantajlı Fiyatlardan

Ekstralarda %10 İndirimden

Worldcard'a 6 Taksit

İmkanından Yararlanın

REZERVASYON FORMU

Kaş’ta Görülmesi Gereken Yerler

Kekova Adası ve Kaleköy

Kekova, Antalya ilinin Demre ilçesine bağlı bir belde ve aynı zamanda adını taşıyan muhteşem bir doğal ve tarihî alanı kapsayan bölgedir. Kekova, Akdeniz’in muhteşem manzaralarıyla ünlüdür ve özellikle tarihî zenginlikleriyle dikkat çeker. Bölge, doğal güzellikleri, antik kent kalıntıları, yüzyıllar öncesinden kalan batık şehirleri ve tertemiz deniziyle ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunar.

Kekova’nın en bilinen özelliklerinden biri, adanın etrafında yer alan ve su altında kalmış antik kent kalıntılarıdır. Özellikle Simena antik kenti, Kekova’nın ziyaretçileri için büyüleyici bir tarihî yolculuk sunar. Burada, yüzlerce yıl öncesine ait mezarlar, surlar, tiyatro kalıntıları ve daha birçok tarihî eser bulunmaktadır. Kekova’ya iki şekilde ulaşılabilir. Denizden tekne turları ile; (Saat 10:00 da kalkan tekneler tüm günü kapsayan bir tur güzergahını takip ederler. Yaklaşık sekiz saatlik bir tur. Dilerseniz otel resepsiyonu sizin için bir rezervasyon yapabilir)

Kekova

Karadan ulaşım ile; Mesafe 36 km olup şahsi aracı olanlar Antalya istikametine doğru yol güzergahını takip edip daha sonra Kekova sapağından ulaşabilirler. Üçağız köyü varış noktasıdır. Günlük tekne turları ile bölgeyi gezebilirsiniz.

Meis Adası

Küçük bir Yunan adası olam Meis (Kastellorizon)

Kaş ilçesinin güneybatısında yer alan Meis Adası, Türkiye’nin en yakın Yunan adalarından bir tanesidir. Yunanca’da “Kastellorizo” olarak bilinen Meis Adası, zengin bir tarihî ve kültürel mirasa sahiptir. Adada, tarihî kiliseler, eski limanlar, Osmanlı dönemine ait yapılar ve diğer tarihî eserler bulunmaktadır. Bunların arasında, tarihi mimarisiyle ünlü “Megisti” olarak bilinen liman kasabası yer alır. Meis Adası’nda geleneksel Yunan mutfağından lezzetlerin tadını çıkarabilirsiniz. Balık ve deniz ürünleri, adanın mutfak kültüründe önemli bir yer tutar. Ayrıca, yerel restoranlarda Yunan mezeleri ve diğer geleneksel yemekleri de bulabilirsiniz.

Adaya ulaşım yaz döneminde günlük feribotlar ile sağlanmaktadır. Bilet fiyatı gidiş dönüş kişi başı 35.-Euro dur. Shengen vizesi zorunludur. Yeni uygulamaya konulan ve on adayı kapsayan kolay vize uygulamasına dahildir. Vize işlemlerine ilçemizden başvurulabilmektedir. Ayrıntılı bilgi otel resepsiyonundan alınabilir.

Meis

Saklıkent Milli Parkı

Saklıkent Millî Parkı veya yaygın adıyla Saklıkent Kanyonu, Antalya – Muğla sınırını çizen Eşen Çayı’nın kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu kanyondur. Uzunluğu 18 km, yüksekliği 200 m’dir. En dar yeri 2 metreye kadar düşer. Kaş merkezden uzaklığı 65 km dir. Saklıkent Milli Parkına günlük Jeep Safari Turları düzenlenmektedir. En çok tercih edilen turlar arasındadır.

Saklıkent

Patara Antik Kenti ve Plajı

Patara Kenti, Likya’nın Helenistik dönem başkenti. Zamanında liman şehri olarak inşa edilmiş kent, yüzyıllar içinde denizle arası kumla dolduğu için liman özelliğini kaybetmiş. Akdeniz deniz ticaretinde önemli bir yer edinen kent, kısa zamanda büyük refaha kavuşmuş. Patara Antik Kentinin içinde yer alan Likya Birliği’nin Meclis Binası, dünyanın ayakta kalan ilk meclis binası olarak tanınıyor. Patara Antik Kenti’ni ziyarete geldiğinizde caretta caretta’ları ile ünlü, Türkiye’nin en uzun plajı Patara Plajı’nı da görebilirsiniz. Patara Antik kent ile Patara plajının arası 1 km. Ören yeri ve plaj için tek giriş ücreti ödenmesi yeterli oluyor.

Patara

Tarihi Likya Kentleri

Kaş ilçesinin konumlandığı Teke Yarımadasında bulunan birçok Tarihi Likya Kentleri mevcuttur. Bunlardan Kaş’ın üzerine kurulu olduğu Antiphellos Kenti, Likya Medeniyeti’nin önemli liman kentlerinden biri konumundadır. Mesafe ve tercih edilmelerine göre öne çıkanlar, Phellos, Patara, Xantos, Myra, Simena, Letton, Tlos, Pinara ve diğerleridir.

Antiphellos